Objednání a čekací doba.

* Na vyšetření se objednávejte telefonicky v pracovní dny od 08 – 15.00 hod na č. 777 577 455.
* Naší snahou je objednací dobu zkrátit na minimum, akutní případy se snažíme vyšetřit ihned.
* Šetříme Váš čas, objednání na daný čas odstraňuje několika hodinové vysedávání v čekárně lékaře.
* V rámci služby pacientům rozesíláme den před vyšetřením sms zprávu s připomínkou termínu.

* Přes veškerou snahu se setkáváme s tím, že např. 7 pacientů za den na vyšetření bez omluvy nepřijde.
Tím narušují plynulý chod ordinace a prodlužují ostatním čekací dobu k vyšetření. Zároveň tím vyjadřují svůj postoj k práci lékaře.

ZÁKAZ VSTUPU SE ZVÍŘATY, JÍZDNÍMI KOLY.

Prosím respektujte zákaz vstupu do čekárny s jízdním kolem, koloběžkou atp. a domácími zvířaty. Děkujeme.

Odborný seminář

Dne 28.4.2022 proběhl, za účasti MUDr. Renaty Hrdinové, již 12. ročník konference mamodiagnostiků „MAMOOSTROV“, tentokráte zaměřený především na prsní implantáty, specifika a nejnovější trendy při mamodiagnostice prsů s implantáty.
Součástí konference byly také přednášky zástupců plastické chirurgie s obrazovou částí operací.
Další oblastí přednášek byly samotné prsní implantáty, jejich specifikace, životnost, možná poškození atp. Tradičně byla konference na vysoké odborné úrovni.

Objednání k UZ vyšetření

Pacienti se na ultrazvukové vyšetření objednávají telefonicky na čísle 777 577 455 v pracovní dny od 08:00 do 15:00 hod. V ordinační době je možné se objednat i osobně návštěvou ordinace. Pacient je objednán na daný čas, čímž se snažíme co nevíce zkrátit čas strávený v čekárně.
Bohužel se pravidelně stává, že každý den bez jakékoli omluvy pacienti na vyšetření nepřijdou. Tím narušují plynulý chod ordinace a všem ostatním prodlužují objednací dobu k vyšetření. Protože nechceme, aby pacienti trávili hodiny v čekárně, prosíme všechny objednané pacienty, aby se v případě, že na vyšetření nechtějí/nemohou přijít, telefonicky omluvili.

Děkujeme.

Endokrinologie

V březnu 2021 ukončila svoji činnost ordinace endokrinologie MUDr. Vyhnálkové. Pacienti byli „předáni“ do péče svých PL. Od té doby poklesl objem prováděných UZ vyšetření štítné žlázy v naší ordinaci o 30%.

.

Informujeme tímto PL, že mohou pacienty odesílat do naší ordinace k pravidelným UZ vyšetřením štítné žlázy a krku. Pacienti mohou o pravidelnou kontrolu svého PL požádat.
.

MUDr. Renata Hrdinová

Odborná konference mamodiagnostiků

Ve dnech 30.9. a 1.10.2021 se v Olomouci konal již 19 ročník odborného semináře předních českých mammárních radiodiagnostiků s názvem „Omyly v mamární diagnostice“. Letošní přednášky byly zaměřeny především na problematiku diagnostiky patologie v axilární oblasti a její následné operativní řešení a léčbu.
Přednášky byly doplněny kazuistikou, obrazovou prezentací a aktuálními poznatky v diagnostice patologie prsů a axil. Pravidelně se těchto odborných seminářů účastní MUDr. Renata Hrdinová z ultrazvukové ordinace Sonomedical v České Lípě.

Očkování proti COVID-19

Dne 22.2.2021 bylo otevřeno velkokapacitní očkovací centrum vakcínou proti COVID-19 v KD Krystal Česká Lípa, které bylo od června přesunuto do nemocnice CL. Součástí očkovacích týmů je i lékařka ordinace Sonomedical s.r.o. MUDr. Hrdinová.

Pokyny k vyšetřením

* VŠECHNA VYŠETŘENÍ – kartičku pojištěnce ZP, poukaz na vyšetření (neplatí pro samoplátce)
* SONO BŘICHA – před vyš.je třeba být od půlnoci předešlého dne na lačno, užívané léky zapít kohoutkovou vodou, nekouřit!
* SONO LEDVIN – před vyšetřením dostatečně pít tekutiny, nejlépe vodu.
* SONO MOČOVÉHO MĚCHÝŘE – před vyšetřením dostatečně pít tekutiny a mít močový měchýř naplněn.
* SONO KAROTID, KRKU, ŠTÍTNÉ ŽLÁZY – před vyšetřením sundat z krku řetízky.
* SONO PRSŮ A AXIL – při první návštěvě naší ordinace si vezměte s sebou nález z předešlého UZ či mamo vyš.,příp.CD/DVD.

Pro všechna vyšetření platí telefonické objednání v pracovních dnech od 8 – 15 hod na tel.777577455. Akutní vyšetření indikuje vysílající lékař a má přednost před objednaným vyšetřením. Snažíme se o maximální plynulost vyšetření s minimem čekací doby a krátkou objednací dobou. Pokud to není nezbytně nutné, nechoďte k vyšetření s doprovodem.
UVĚDOMTE SI PROSÍM, ŽE KAŽDÝ PACIENT, KTERÝ SE NA VYŠETŘENÍ BEZ PŘEDCHOZÍ OMLUVY NEDOSTAVÍ, PRODLUŽUJE OBJEDNACÍ DOBU VŠEM OSTATNÍM. Děkujeme za pochopení.

Odborná konference

Ve dnech 28.-29.3.2019 se MUDr. Hrdinová zúčastnila 18. ročníku konference „Omyly v mamární diagnostice“ konané v Olomouci. Každoroční setkání předních odborníků v mamodiagnostice je vrcholnou odbornou akcí této oblasti. Přednášky byly zaměřeny na:
• Mamografický screening.
• Kvalitu a úplnost diagnostiky před léčbou nádorového onemocnění v prsu.
• Vliv výkonů plastické chirurgie na mamární screening i diagnostiku.
• Jak nakládat se zrádnými mikrokalcifikacemi.
Přednášky byly doplněny o výsledky nejnovějších výzkumů a trendů, včetně obrazové dokumentace a kazuistiky neobvyklých případů.

Protonová radioterapie v léčbě karcinomu prsu.

Dne 8.3.2018 jsme se zúčastnili odborného semináře v PROTON THERAPY CENTER Praha za účasti předních radiologů a radiodiagnostiků. Velmi pěkně připravený program prezentoval výhody protonové terapie při léčbě karcinomů prsu a dalších orgánů. Primář MUDr. Jiří Kubeš, Ph.D. také prezentoval dosavadní úspěchy centra a vize do budoucnosti. Součástí byla zajímavá prohlídka centra včetně ozařovny.

Starší příspěvky «